They seem to make lots of good flash cms templates that has animation and sound.

FAKIN SZIT

Firma oferuje usługi związane z projektowaniem, generalnym wykonawstwem oraz zarządzaniem obiektami przemysłowymi, handlowymi i biurowymi indywidualnie dopasowanymi do wymagań klienta. W związku z dalszym rozwojem działalności firmy w Polsce poszukiwana jest osoba na stanowisko:Property Manager f/m - Województwo wielkopolskie i mazowieckie
Idealny kandydat/-ka ma ukończone studia wyższe techniczne, preferowany kierunek to inżynieria sanitarna, budowlana lub elektryczna (uzupełnione studiami podyplomowymi z zakresu zarządzania lub pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, mile widziana jest licencja zarządcy lub pośrednika nieruchomości). Wymagane jest doświadczenie na stanowisku Property/Facility Manager. Komunikatywna znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego uzupełnia profil poszukiwanego kandydata.

Do głównych zadań osoby na tym stanowisku będzie należała koordynacja zadań związanych z prawidłowym funkcjonowaniem obiektów, przebudowa i wymiana urządzeń i systemów technicznych, zlecanie oraz kontrola prac przebudowy i remontów dokonywanych przez firmy zewnętrzne, przygotowanie ofert na zarządzanie nieruchomościami, zlecanie i nadzór robót powykonawczych, kierowanie pracami remontowo-budowlanymi, kontrola zobowiązań najemców nieruchomości.

Zatrudniona osoba zostanie kompleksowo przeszkolona w jednostce macierzystej poza granicami kraju, poczym przejmie odpowiedzialność za całościową realizację zadań związanych z zakresem obowiązków Property Management w Polsce.
Więcej informacji


Czy przypadkiem nie ma firm które pośredniczą miedzy mieszkańcami a spółdzielnią? ( coś mi się o uszy obiło, ale tylko obiło więc pytam )


Tylko po co płacić pośrednikom, za tłumaczenie z naszego na nasze?

Nigdzie nie jest powiedziane, że zarządca ma być spółdzielnią, które to spółdzielnie z reguły są nieco skostniałe i drogie w swoim utrzymaniu ze względu na znaczny rozrost.

"Zarządcą nieruchomości jest i może być tylko osoba fizyczna posiadająca licencję zawodową oraz przedsiębiorca (jeżeli czynności z tego zakresu wykonują u nich zarządcy nieruchomościami)"

Raczej należałoby znaleźć prywatnego zarządcę, najlepiej sprawdzonego na jakimś innym osiedlu krakowskim.

" />Witam,

czy ma ktoś może kopię skanu pisma z ministerstwa bodajże infrastruktury do rektora z informacją, że zrealizowanie takich i takich przedmiotów zwalnia ze studiów podyplomowych przy ubieganiu się o licencję pośrednika / zarządcy nieruchomości?

Pismo to wisiało kilka miesięcy na stronie katedry inwestycji i nieruchomości. Zgodnie z nim zrealizowałem wszystkie wymagane przedmioty, gdy tymczasem okazało się, że dokonano ponownej interpretacji i ta lista nie obowiązuje - więc jestem "ukupiony"

jeśli ktoś to może ma, to proszę o podesłanie na vous_etes@interia.pl

pozdrawiam, Wojtek

" />Witam! Właśnie dostałem się na stacjonarne studia magisterskie na SGHu. 2 dni temu obroniłem licencjat na UEKu w Krakowie, Ekonomia, specjalizacja Gospodarowanie Nieruchomościami. Interesuję się tą tematyką i z nią wiązałem również swoją przyszłość. Niestety ( dla mnie:) ) głównie widziałem siebie w roli pośrednika, którego licencję studenci SGH otrzymają po ukończeniu I stopnia. Na II realizowana jest wyłącznie ścieżka zarządcy nieruchomości, kierunek Zarządzanie.

Teraz stoję przed dylematem. Interesuję się również w nieco mniejszym wymiarze rynkami kapitałowymi, jednak jeżeli chodzi o przedmioty z racji realizowanej wcześniej specjalizacji nie miałem za dużego teoretycznego kontaktu z nimi. Czy opłaca się iść na II stopień posiadając (zapewne) braki w wiedzy z FiRu? Czy na IV roku na SGH od razu rusza się z kopyta i kontynuuje rok III czy jest powiedzmy semestr zawierający ugruntowanie i rozszerzenie poprzednio zdobytej przez was wiedzy?

Będę wdzięczny za rady osób, które już studiują wymienione kierunki oraz za opinie pozytywne i negatywne każdego z nich.

" />dzięki już odpowiadam...
Interesują mnie obecnie nieruchomości. Bardzo konkretna dziedzina, perspektywiczna. Można po studiach uzyskać licencję na wykonywanie zawodu rzeczoznawca majątkowy czy zarządcy nieruchomości. I właśnie... Taka specjalnośc na krakowskiej AE jest na ekonomii, na FiB jej nie ma. Natomiast na AE wrocławskiej (gdzie również składam) jest na FiB, zaś nie ma jej na ekonomii. A dodatkowo, katowicka AE oferuje tę specjalność i na FiB i na ekonomii (na FiB nazywa się to Gospodarowanie nieruchomościami, a na ekonomii Gospodarowanie nieruchomościami i usługi publiczne [zatem może ciekawiej...]). Rozeznania nie mam, bo z ekonomią styczność miałem jedynie na przedsiębiorczości w liceum. Dlatego Was pytam... Jak z rynkiem pracy... Powiedzmy, że moje zainteresowania można zawiesić i na ekonomii i na finansach...

Pani Prezes czy to prawda, że są dwie RN i jak się Pani pracuje z dwiema Radami Nadzorczymi?
Pani Prezes czy to prawda, że do chwili obecnej nie ma dyrektora technicznego
Pani Prezes czy to prawda, że członkami zarządu są osoby oddelegowane z RN które nie posiadają licencji zarządcy nieruchomościami (podobno takie są wymogi) i mają tylko dobre chęci do tej pracy.
Pani Prezes co Zarząd zrobił w zakresie nieprawidłowości wyborczych na Zebraniu Walnym 14.06.08 jako organizator zebrania

Oswierzam temat poniewaz zmienily sie przepisy. Sejm RP w trybie szczególnym uchwalił ustawę o przedłużeniu możliwości ubegania się o licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości dla osób, które posiadają średnie wykształcenie i odbyły kurs kwalifikacyjny. W związku z tą ustawą, od dnia 02 stycznia 2007r stowarzyszenia zrzeszone mogą składać do Ministerstwa Budownictwa wnioski o rejestrację kursów kwalifikacyjnych. Należy pamiętać, że ostatnie kursy powinny się kończyć w pierwszych dniach czerwca 2007r , aby zapewnić kandydatom możliwość odbycia półrocznej praktyki zawodowej w sposób zgodny z przepisami.


podziele sie z Panstwem moim pomyslem. Moze kogos zainteresuje.

czesc,
Powiem tak- w moim mieście jest kilka takich firmi i nawet funkcjonują, przy czym bazuja głownie na "uldze na wynajem". Sama jestem zarządca nieruchomości i tutaj tematu licencji się nie ominie, jak by nie kombinować... Obsługiwałam nawet jako zarządca takie nieruchomości i przyznaję, jest to bardzo pracochłonne. Szczególnie temat ściągania należności od najmeców, to bardzo czasochłonna sprawa. Jednak jako zarządca rozważam rozpoczęcie działalności w tym obszarze.

pozdrawiam


LICENCJA POSREDNIKA nieruchomosci 2 000 zl
ZARZADZANIE nieruchomosciami okolo 2 600 zl

LACZNA okolo 3 000 zl

odwiedzilem pierwsza lepsza strone z informacjami na ten temat, swoja droga bylem przekonany ze taka licencja kosztuje jakies 10 000 zl.


pierwsza lepsza strona okazala sie niezbyt trafnym zrodlem. Ja jestem w trakcie zdobywania licencji juz raz bylem w Warszawie na egzaminie niestety odpadlem na trzecim etapie (termin listopadowy zdawalnosc na poziomie 10%).
Koszty zdobycia takiej licencji to: kurs lub studia podyplomowe ok 3000 zl,
6 miesiecy praktyki za okolo 3000 zlotych,
panstwowy egzamin 1250 zlotych+ koszty pobytu 2 dni w Warszawie 500 zlotych.

licencja zarzadcy podobne koszty.

" />Żółwika mogę przybić burmistrzowi za mixa w dziale zajmującym się nieruchomościami. Nareszcie mamy kogoś kto zna sie na rzeczy i ma doświadczenie kartograficzne. Choć nie znam tego pana osobiście. Tu po burmistrzu Mietku był Bangladesz. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, można było wywalić do pieca. Nasze 100 000 zł za wykonanie zmarnowane. No tak, ale kto je zatwierdził ? Rada miasta. Beztroska ? Nie przecież to nie z mojego.
To co wyprawiało rozbestwione towarzystwo, kwalifikowało się do proroka. Może czas w Polsce wprowadzić odpowiedzialność za błędy urzędnicze ?
Podobno kolejny pan "kręcący z działkami" w mieście odchodzi. Ktoś się kapnął jakie interesy były robione. Najdziwniejsze jest to, że były burmistrz miał licencję zarządcy nieruchomości. Raczej nie chciałbym, aby taka niemota zarządzała moją spółdzielnią.

" />
">Czyżby "Bodzienka" zdobyła wreszcie licencję zarządcy nieruchomości? Szuka pracy i dlatego na siłę chce tworzyć wspólnoty. Biada wam potencjalni klienci!!!!!!!!!!
ta twoja BODZIENKA to powinna zrobic sobie licencje na wychlostanie ciebie batogiem ze pod jej adresem wypisujesz acan same dyrdymaly.

" />Piosenka uniwersalna, bo refren pasuje wszędzie. Do polityki samorządowej, posłów, senatorów, radnych, rad gmin, burmistrzów, prezesów spółek, urzędników itd, itp .


">Gdy zapytałem w piśmie skierowanym do Pana prezesa czy w ma licencję i jaki jest jej numer oraz kto wydał ją to na te i inne zadane pisemnie pytania nigdy nie odpowiedział.

W Lidzbarku nie wielu ją posiada, a zarządzają mieniem niezgodnie z ustawą o zarządcy. Ustawa wyraźnie mówi, ze nawet zarządzający mieniem komunalnym musi posiadać licencje zarządcy nieruchomości. To obowiązek i ustawowy wymóg. Za nie spełnienie tego wymogu grozi kara 5 000 zł. Człowiek z taką licencją byłby wielkim zagrożeniem w ABK, spółdzielniach dla obecnie tam urzędujących z tej samej partii. Mieniem na Kłębowie również zarządzali Ci którzy takiej licencji nie posiadali. Bezprawie w L.W to normalka. W tym mieście o wszystko dochodzić musisz w sądach i to najlepiej tych w innym województwie.

" />Za moich czasów test składał się (przynajmniej w większej części) z wybranych pytań zawartych w przykładowych zestawach pytań testowych dla kandydatów ubiegających się o licencję pośrednika lub zarządcy nieruchomości.