They seem to make lots of good flash cms templates that has animation and sound.

FAKIN SZIT

Witam.
Czy jest możliwość zakupienia nieruchomośći , która została już wystawiona do licytacji ?
Polegałoby to na tym , że daję gościowi kasę , którą on następnie wpłaca komornikowi ?
Chodzi oczywiście o zakup przed przed licytacją.
Użytkownik vicy edytował ten post 29 czerwiec 2007 - 14:19

Egzekucje z nieruchomości komornik prowadzi w celu pokrycia zadłużenia jej właściciela. Nieruchomość sprzedawana jest na licytacji publicznej, a nabywca kupuje ją bez zadłużeń.Po uprawomocnieniu się postanowienia o przysądzeniu własności hipoteka wygasaPowrót do artykułu: Zlicytowaną nieruchomość kupuje się bez długów

" />

    Bardzo ciekawy temat poruszyłaś, bowiem mieliśmy taki przypadek przy sprzedaży nieruchomości przez komornika sądowego. Na korytarzu sądu podeszli do mnie właśnie handlarze z pytaniem czy jestem jednym z chętnych do kupienia. Odpowiedziałem, że tak.
    Zażądali ode mnie pewnej kwoty to odstąpią od przetargu. Odmówiłem. Jakież było zdziwienie na sali, gdy się dowiedzieli, że reprezentuje urząd skarbowy. Na moje żądanie sędzia przerwał licytację i nastąpiło przesłuchanie stron, kto, od kogo żądał odstępnego. W trzech przypadkach wadium przepadło i od tej pory mamy spokój z pseudo kupcami.

" />Wiecie może gdzie można znaleźć ogłoszenia o opisie i oszacowaniu nieruchomości?? Byłem niedawno w sądzie, tam są wywieszone już ogłoszenia o licytacji, natomiast u komornika dowiedziałem się, że jest coś takiego jak.... ochrona danych osobowych i nie mogą podać mi żadnych wiadomości na ten temat
Pozdrawiam wszystkich!

" />Bzdura. Egzekucja wygląda jak każda inna. Na wniosek komornika wpisywane jest w dziale III ostrzeżenie o egzekucji, i dalej już z górki...oszacowanie...licytacja...podział kasy. MOŻNA taką nieruchomość zlicytować. Tyle tylko, że w pierwszej kolejności spłacany jest z ceny sprzedaży kredyt na zakup nieruchomości zabezpieczony hipoteką, dopiero to co zostanie biorą inni wierzyciele.

" />Jestem jednym z wierzycieli zakladu poligraficznego. Podobno dlużnik próbuje na wlasną rękę sprzedać niektóre maszyny i nieruchomości (np. posiadlość ze stadniną koni) żeby uzyskać lepszą cenę niż na licytacji. Czy ma prawo zrobić coś takiego "poza komornikiem"? Czy regulują to jakieś przepisy ? Tajemnicą jest dla mnie dlaczego na licytacje oglaszane (???) przez komornika nie przychodzi nikt zainteresowany zakupem. A jeżeli wolno sprzedać to czy dlużnik może sam decydować komu odda pieniądze a komu nie? Komornik ma listę dlużników ulożoną wedlug pewnej hierarchii - czy można to pominąć? Wydawalo mi się, że nakaz wykonalności to tak jak hipoteka.

" />Jak ma się bronić wierzycięl ,który oddał sprawę do komornika ,który po pierwszej licytacji nie może ściągnąć zaległego długu od dzierzawcy zajętej nieruchomości . dłużnik wydzierżawił nieruchomość bierze z tego pieniądze przejada i nie ma zamiaru ani oddać długu ani zrobić opłat komorniczych.Nadmieniam ,ze wartość długu kilkakrotnie przekracz wartość nieruchomości.ponadto umowa między dłużnikiem a dzierżawcą zaniżona jest 5-krotnie (mam dowód PK) Komornik zobowiązał pismem dzierżawcę do odprowadzenia wszelkich kwot ale nic z tego nie wynikło Dłużnik nadal pobiera pieniądze. Niebawem odbędzie się 2 licytacja na której przejmę nieruchomość za długi ale kto będzie ponosił wszelkie koszty?Co zrobić z nieuczciwym tandemem? wiem ,ze mogą odpowiadać z art.300par1 ale czy oboje czy tylko dłużnik?Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość na odzyskanie pieniędzy za okres dzierżawy zanim dojdzie do przejęcia? proszę o szybką odpowiedz z poważaniem Mirka

" />jestem współwłascicielem nieruchomości wraz z rodzeństwem.brat miał 2/12 udziału_1/12 od siostry(nie spłacił)w wyniku czego na jego części była hipoteka.Nastepnie sprzedał całą swoja część wraz zadłużeniem innej siostrze-notarialnie.Wczoraj dostaliśmy pisma że 20 lipca odbędzie się wycena 3/12 brata a następnie licytacja.Udziały są tylko w ułamkach(części nie są wydzielone)W jaki sposób komornik wydzieli i oszacuje tą część skoro nie wiadomo która to...i dlaczego jego skoro dawno to sprzedał.Czy jeśli okaże sie ze nastąpiła pomyłka i licytacja będzie jednak na części siostry(która po odkupieniu ,wraz se swoja częścią ma teraz 5/12)czego wogóle mozemy się spodziwać ,kto będzie obciazony kosztami podziału itd?

" />dziekuje za pomoc ... bo juz raz na forum (nr. 38766) pisalem o mym problemie w tym miejscu chcialbym uzupelnic
pisma ktore dostalem wynika ze to nie komornik umarza postepowanie lecz Sad: Przepisze tutaj fragmentami postanowienie ktore otrzymalem: Sąd postanawia: I. umorzyć postepowanie egzekucyjne odnosnie(numery dzialek) II. nakazać zwrot nabywcom licytacyjnym opisanych nieruchomości wpłaconych rękojmi, ewentualnie wpłaconej reszty ceny nabycia i wpisów od przebicia. Uzasadnieni e Sądu: W dniu (data) podczas licytacji nieruchomosci dokonano wylicytowanie opisanych w sentencji trzech nieruchomosci w nastepstwie czego Sąd udzielił przebicia na rzecz nabywców. Postanowanie o przebiciu uprawomocnilo się na skutek oddalenia zażalenia dłużnikow przez Sąd Okregowy. Po uprawomocnieniu sie przebicia Sad Rejonowy wezwal nabywcow o wpis od przebicia i reszte ceny. (kwota zostala przelana na konto sadu i wszelkie formalnosci zalatwione z tego tytulu) Wierzyciele cofneli wnioski egzekucyjne. i z tego tytulu ze wierzyciele cofneli wnioski Sad umarza postepowanie egzekucyjne napisalem zazalenie w tej sprawie ale czy moge zrobic cos jeszcze czy ... Sad postepuje zgodnie z prawem i jak bronic \"mej\" wlasnosci

" />Czy ktos z Panstwa orientuje sie jaki procent nieruchomosci (mam na mysli zamieszkale domy) udaje sie sprzedac podczas p ierwszej licytacji komorniczej? W niedlugim czasie ma odbyc sie licytacja mojego domu rodzinnego z powodu zadluzenia taty ( 18 000 zl niesplaconego kredytu + ca. 60 000 odesetek). Chcialabym wiedziec czy prawdopodobienstwo sprzedania go przy 1szej licytacji jest duze. Chcielibysmy jakosc zyskac na czasie

Witam
Właśnie sobie uświadomiłem, że jeśli sprawdzi się mój scenariusz http://www.wiadomosci.e-komornik.com/licytacje/upadlosc-zaglada-w-oczy-coraz-wiekszej-ilosci-deweloperow/, to naprawdę grozi nam kryzys na rynku nieruchomości porównywalny do tego w USA.
Artykuł powstał na podstawie danych z woj wielkopolskiego i lubuskiego.
Napiszcie czy w Waszych regionach jest inaczej czy tez trend ten jest widoczny w całej Polsce.


Witam
Właśnie sobie uświadomiłem, że jeśli sprawdzi się mój scenariusz http://www.wiadomosci.e-komornik.com/licytacje/upadlosc-zaglada-w-oczy-coraz-wiekszej-ilosci-deweloperow/, to naprawdę grozi nam kryzys na rynku nieruchomości porównywalny do tego w USA.
Artykuł powstał na podstawie danych z woj wielkopolskiego i lubuskiego.
Napiszcie czy w Waszych regionach jest inaczej czy tez trend ten jest widoczny w całej Polsce.


jeśli tak będzie to tylko wypada nam się cieszyć, szkoda trochę ludzi którzy na "górce" kupili i pójdą pod młotek, ale taka kolej rzczy.
Ja też czekam na spadek cen we wro i wtedy zakup mieszkanka pod wynajem. Tylko nich cena spadnie do 4,5 do 5 tys za meterek...

Uwaga na zaległości podatkowe?
Przed 10 grudnia zakup na licytacji mógł być obciążony pewnym ryzykiem. Obecnie (od 10 grudnia 2005 roku) nabywca nieruchomości na licytacji komorniczej nie odpowiada za zobowiązania podatkowe poprzedniego właściciela. Oznacza to, że nieruchomość kupuje się wolną od wcześniejszych obciążeń. Istnieją wyjątki od tej zasady, ale są bardzo nieliczne (np. pozostaje w mocy służebność drogi koniecznej). Pojawić się może jednak inny problem. Często bowiem mieszkanie jest licytowane wbrew woli poprzedniego właściciela. Załóżmy, że kupimy już nasze upragnione mieszkanie. Jednak co mamy zrobić z poprzednimi właścicielami? Zgodnie z ustawą nie możemy wyrzucić ich na bruk, musimy znaleźć mieszkanie zastępcze dla poprzednich lokatorów. Także formalnie możemy być właścicielami mieszkania, ale co z tego, jeśli będą trudność w zamieszkaniu w nim. Ponadto były właściciel może zaskarżyć licytację do sądu i proces może ciągnąć się latami, zanim wprowadzimy się do naszego mieszkania.
źródło: http://www.licytacja24.pl/artykuly,licy ... wic,1.html
fg

Nie wiem czy jest tak kolorowo.

Licytacje komornicze to trudny zarobek. Do tego jak ktos poluje na nieruchomosci ktore beda zlicytowane i chce kupic od dluznika to jest jeszcze gorzej.

Jesli juz chcecie kupowac w ten sposob to lepiej bez obciazen od komornika niz z obciazeniami od dluznika, bo nigdy nie mozevie wiedziec do konca jaka jest calkowita suma obciazen.

" />My w przypadku egzekucji komorniczej pomóc nie możemy.Musisz być cały czas czujna.Z zaskoczenia najpierw dostaniesz pismo o oszacowaniu nieruchomości/ostatni dzwonek/.Póżniej będzie już tylko licytacja.Jedyną możliwością jest dogadanie się z wierzycielem by zawiesił czasowo egzekucję komorniczą i rozłożył Ci należność na raty.Napisz więcej szczegółów o swojej sytuacji.

Bede sie staral o dotacje z PUP. Regulamin mojego PUPu w kwestii form zabezpieczenia brzmi nastepujaco:

"(...) poreczenie, weksel z poreczeniem wekslowym (awal), gwarancja bankowa, zastaw na prawach lub rzeczach, blokada rachunku bankowego albo akt notarialny o poddaniu sie egzekucji przez dluznika."

W moim przypadku poreczenie, weksel i zastaw odpadaja, a co do reszty, to:

1. Czy przez blokade rachunku bankowego mam rozumiec zablokowanie od razu rachunku, na ktorym ma sie znajdowac te 15 000 zl?

2. Gwaranja bankowa...? Co to? Z tego co wyGoogle'owalem, to wychodzi na to, ze bank bylby swego rodzaju poreczycielem, ale niby dlaczego mialby i na jakich warunkach mozna cos takiego zalatwic?

3. Poddanie sie egzekucji byloby dla mnie najlepszym rozwiazaniem, ale czy egzekucji moze sie poddac absolutnie kazdy (oczywiscie nie ubezwlasnowolniony lub nie bedacy obywatelem danego Panstwa itd. ;) ), nawet jesli nie posiada rzeczy o danej wartosci (lub posiada takie, o ktorym wie, ze w ramach licytacji komornik nie "wycisnie" 15 000 zl), nieruchomosci lub innego wartosciowego mienia?