They seem to make lots of good flash cms templates that has animation and sound.

FAKIN SZIT


Zgłosić do ZE fakt wybudowania takowej skrzynki ( muszą być też gniazda zasilające - przynajmniej u mojego ZE jest taki wymóg ) przyjeżdżają panowie zakładają licznik..... później trzeba jeszcze podpisać umowę o przesył energii elektr.

Można jeszcze sobie poczytać ....

http://www.budujemydom.pl/component/option...1169/Itemid,33/


Witam.

Po wykonania prowizorki budowlanej trzeba jeszcze wypełnic załącznik do umowy (w RWE tzw. załącznik nr.1) ze schematem jedno kreskowym a później można już zgłosic do ZE gotowośc do załączenia.


A może wybrać rozwiązanie z licznikiem przedpłatowym (oznaczone chyba jako G11p). Aby skorzystać z tej taryfy musimy "poprosic" o wymianę zwykłego licznika na licznik przedpłatowy.

W tej taryfie cena energii elektrycznej jest zazwyczaj nieco niższa w porównaniu do tradycyjnych taryf G11 i G12. Nie jest również pobierana opłata abonamentowa - można w ten sposób zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

Korzystając z tej oferty płacimy za energię elektryczną "z góry" kupując okresloną przez nas liczbę klilowatogodzin i korzystamy z niej aż do wyczerpania.

Ale nie jestem pewne czy wszystkie ZE mają ją w ofercie


ciekawe z tą przedpłata
zastanawia mnie czy jest jakiś limit czasowy na wykorzystanie zakupionych kilowatogodzin
do tej pory słyszałem tylko o licznikach na monety, montowane u tych, którzy mieli problemy z płaceniem za prąd

Witam wszystkich.
Po pierwsze:
Praktycznire każdy zasilacz a dokładnie jego pobór mocy uzalezniony jest od tego czy :"ma jakiś odbiornik". Normalnym jest , że jeśli np transformator pracuje na "biegu jałowym" to nie pobiera prawie nic. To samo jest z kompem. Jesli odpalimy wszystkie uządzenia( cd, sieć, dyski będą sie kręcić, procek będzie mielił) pobór pradu bedziewysoki. Przeciętny zasilacz w kompie to około 300 W wiec na pewno nie przekroczymy tej wartości (mowa o pudle) ponieważ jesli obysmy przekroczyli tą wartośc poczulibyśmy smród:)
Druga sprawa:
koszt pradu w naszych mieszkaniach nie jest wszędzie taki sam- w dużym mieście typu Łodź, warszawa bedzie dużo niższy poniewaz koszty przesyłu sa niższe(rozkłada się na więcej mieszkańców) .
Np ja mieszkam w miescie około 60 000 mieszkańców - i koszt 1 KWh to 0,41zł (koszt realny i kompletny czyli przesył + wskazanie licznika) i dochodza do tego drobne koszty abonament za licznik.
Po trzecie:
Żeby dokonac pomiaru dokładnego kompa - albo wyłaczyć wszystko i zostawić kompa- iprzeprowadzić pomiar na liczniku energi albo zap0odac do listwy gdzie podłączony komp mirernik mocy.
Pozdrawiam.


Zabieramy się za budowę przyłącza wodociągowego do istniejącego już domu.
Chciałam się dowiedzieć, jakie mogą być tego koszty. W gre wchodziłoby przygotowanie kompletnej dokumentacji, bo nie sądzę, żeby mapki sprzed blisko 30 lat by się nadały. Wodociąg jest po drugiej stronie ulicy, więc trzeba się przez nią przekopać. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na jakie koszty i jaki czas przygotowania wszystkiego mam się nastawiać?

to juz musisz isc do wodociagów ,jesli gmina ma srodki z programu unijnego na wodociagi to bedzie to jakas syboliczna kwota moze z 300zł jesli standatrt to około 1600-2000zł jesli sa jakies zawiłe sytuacje a takie sie zdazaja to z projektami uzgodnieniami ,geodetą przylaczenim odbiorem i studzienka czy tez licznikiem w domu to moze byc nawet 3000zł
niestety roznbieznosci sa takie bo to zalezy od gminy i kazda sprawa jest indywidualna niestety i nie ma w tej sprawie jakiegos jednolitego cennika tak jak w energi elektrycznej
np osiedla obiete aktualnym programem zagospodarowania przestrzennego to za przyłacze wody to okolo 1500zł


I nic!
sprobuje pomoc, pracuje w radomiu w tamtejszym RZE i z tego co zrozumialem i propaguje sie u nas sprawa wyglada tak:
warunki wydane zostaly na caly teren dzialek wiec dla ROD stad moc 100Kv, warunki okreslaja sposob wykonania przyłącza:
1.zmiana transformatora o wiekszej mocy(w stacji TRAFO);
2.rozbudowa rozdzielni NN (w stacji TRAFO);
3.zabudowa złącza kablowego typu ZKP (złącze kablowo-pomiarowe)
4.zamontowanie licznika po doprowadzeniu WLZ
do tego momentu prace te bynajmniej u nas wykonuje zaklad energetyczny badz wykonawca prywatny na zlecenie ZE, trzeba udac sie do BOK odpowiedniego zakladu o potwierdzenie tych domysłów.

wlasciciel dzialek doprowadza wlz (wew linie zas.) od wew. rozdz. do ZKP, logicznie: montuje na kazdej dzialce uklad pomiarowy tzw. podlicznki z ktorych bedziecie rozliczni tzn pobor energii.
ZE przystepuje do inwestycji po podpisaniu umowy i zaplaceniu oplaty za moc. bynajmniej tak to wyglada u nas.
wiec przypuszczam ze nastepnym krokiem jest zawarcie umowy z ZE przez wlasciciela dzialek.
z tego co zauwazylem warunki traca waznos 11 wrzesnia 2010.

mozna oczywicie interweniowac u kierownika dzialu eksploatacji i warunkow, badz u samego dyrektora lecz watpie w sukces gdzyz w twoim przypadku wystepuje przerost kosztow inwestycji na ew. zyskami z poboru energi. to juz sa rozwiazania indiwidualne. trzeba zaczac samemu dreptac sciezki do ZE
mam nadzieje ze pomoglem troszke.

Witam.Dziesięć lat temu złożyłem projekty/budynku i przyłączy energetycznego i wodociągowego/ i otrzymałem pozwolenie na budowę,oraz warunki przyłącza energetycznego lini napowietrznej.W 2003 roku postawiłem tymczasowy słup do przyłącza tymczasowego,uprawniony elektryk zabudował zakupioną przeze mnie skrzynkę z zabezpieczeniami.Zakład energetyczny wykonał podłączenie i zamontował licznik,a ja podpisałem umowę o zakup energi elektrycznej na cele budowlane.Teraz chcąc przenieść skrzynkę i zasilanie na dom w zakładzie energetycznym powiedzieli Ze muszę przedłożyć wniosek formalno-prawny do warunków przyłącza /ani ja ani znajomi elektrycy nie wiedzą jak to ma wyglądać/ albo wystąpić o nowe warunki /co wiążę się z dodatkowymi kosztami gdyż wszystkie przyłącza zakład wykonuje tylko liniami ziemnymi. Poradzcie jak to załatwić..

Te dane mamy w audycie a on..hmm.. trzeba poszukać
ale mogę napisac tak, ... obliczylismy sobie, że gdyby pompa chodziła non-stop (24h/doba)w temperaturze poniżej -10-12stopni to 30. dniowy koszt energi na ogrzanie domu + wody to 350zł
(Mamy osobny licznika dla pompy więc wiemy ile pobiera mocy )

Hm, tak przyglądam się tej dyskusji i sprawdziłem to wczoraj i dzisiaj.Więc od godz.10 wczoraj do dzisiaj do godz.12 licznik mi wybił 20kW. Plasma chodziła ok 8-9 h,w kotle gazowym jakaś pompka, nie wiem jakiej mocy ale przypuszczam,że ok min50W, do tego pompka do ogrzewania podłogowego na 2 biegu 45W,2 x włączyła mi się pompa ciepła podgrzewając wodę na jakieś 2 h pobierając 615W,była włączona zmywarka(cykl 1,05kW) no i oświetlenie energooszczedne.Wiadomo,że pewnie gdzieś mam powłaczane ładowarki i zasilacze np. do Nki a mam 2 rec i jeden biały.
Więc średnio licząc 20KW x 30 dni to jest 600kW x 0,50zł = 300zł.Nie wiem czy w tych 0,50zł jest wliczona opłata za przesył i inne dziwne opłaty za energie.Ale to i tak wydaje mi się bardzo dużo.Aż się boję zerknąć na licznik jak powłaczam prawie wszystkie urządzenia. Bo właczając amplituner + HTCP lub NR aby obejrzeć 1 lub 2 filmy/koncerty to pociągnę kilka Watt więcej nie mówiąc o słuchaniu radia z Nki ,płyt CD a i u dzieciaka jakieś bajki ze 2 h na 32 LCDku(130W)
Licznik nowy,elektroniczny więc myślę,że sprawny