They seem to make lots of good flash cms templates that has animation and sound.

FAKIN SZIT

PKS straciło cierpliwość

Arriva winna jest PPKS w Lipnie ponad 160 tys. złotych

Ponad 160 tys. zł domaga się lipnowski PPKS od Arrivy. Autobusy z Lipna woziły pasażerów prywatnej kolei, kiedy ta miała problemy z pociągami.

28 lutego minął termin, do którego Arriva powinna uregulować z Państwowym Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Lipnie płatności w ramach umowy na realizację zastępczej komunikacji kolejowej. Pieniędzy do dziś nie ma, więc lipnowski przewoźnik 17 marca rozwiązał zawartą w grudniu 2007 roku umowę.

- Nasza cierpliwość się wyczerpała i dłużej już nie zamierzamy cierpliwie czekać na należne nam pieniądze - mówi Andrzej Niewiadomski, dyrektor PPKS w Lipnie.

PPKS w Lipnie zastępowało pociągi Arrivy od 9 grudnia 2007 do 8 lutego 2008 r. na trasie Sierpc - Toruń. Prywatna kolej winna jest lipnowskiemu „pekaesowi” ponad 160 tys. zł. Oprócz rozwiązania zawartej umowy i wezwania dłużnika do zapłaty lipnowski przewoźnik przymierza się też do skierowania sprawy na drogę sądową lub zbycia wierzytelności profesjonalnemu podmiotowi zajmującemu się obrotem i odzyskiwaniem długów. Zamierza również podjąć kroki mające na celu umieszczenie spółki Arriva w Ogólnokrajowym Rejestrze Dłużników.

Żródło: www.nowosci.com.pl Piątek, 21 Marca 2008

Przemas właśnie doniósł, że został w Chełmży na peronie, bo Arriva odwołała (z przyczyn technicznych) pociąg Laskowice/Grudziądz - Toruń (55024). Oczywiście, KKA także nie ma

Chciałem jechać przez Bydgoszcz (odjazd z Chełmży 8:44), ale oczywiście na BW po 13 grudnia skomunikowania z osobowym do Torunia już nie ma... Właśnie załatwiam sobie transport prywatny, bo PKS-em nie mam zamiaru jechać i bulić 5,80zł

Przeguby były są i będą potrzebne!!!!!!! Każde większe miasto ma przeguby(chyba Toruń się do takich zalicza). Sam często korzystam z komunikacji autobusowej i wiem, co oznacza wsiadanie i wysiadanie na każdym przystanku. Argument "ulice są za ciasne" jest śmieszny(jakoś przeguby PKS sobie radzą) Co do 30 jeździłem nieraz tą linią i minibus był cały zapełniony.

A Ikarusy to jeszcze produkują
Swoją drogą, trochę OT, jest taki Ikarus należący do PKS Connex Toruń, w biało-błękitnych barwach, nr rej. CT 50***. W którym roku był kupiony Jest w miarę nowy, czy po remoncie wyglada jak nowy
On jest po naprawie głównej. Rok produkcji, to nie wiem, ale gdzieś koncówka '80 dla NRD, około 1994 sprowadzony do PKS Toruń. A Ikarusów niestety już nie robią.

Na tablicy z godzinami odjazdów znajdują się co najmniej dwie, podane w zły sposób, godziny odjazdu autobusów z dworca PKS. Chodzi o rubrykę "Chełmża p. Zęgwirt". Autobusy o godzinach 12.40 i 16.15 (oba ze stanowiska 6) należą do PKS Chojnice (albo PKS Człuchów, albo do jednego i drugiego przewoźnika, nie pamiętam). Aby pojechać tym kursem należy kupić bilet u kierowcy, bo nie akceptują oni biletów miesięcznych PKS Toruń. Problem w tym, że nic na tablicy o tym nie ma, brakuje gwiazdki przy tych godzinach. Napisałem rzeczowego maila do PKSu w Toruniu i dostałem odpowiedź mniej więcej taką: "biletów miesięcznych PKS Toruń nie honoruje się w autobusach PKS Chojnice"... Niejednokotnie widziałem wsiadających ludzi z miesięcznymi toruńskimi przepychającymi się przez tłum, bo nie zostali wpuszczeni do autobusu.

I jeszcze jedna sprawa: czym się różni autobus pospieszny od przyspieszonego i przelotowego?

A więc osoby zainteresowane: moim zdaniem najlepszy dojazd na impreze i powrót prezentuje poniżej ;].
Dojazd
PKP
Toruń Wschodni 13:24, Toruń Miasto 13:27, Toruń Główny 13:33, Toruń Kluczyki 13:38 kupujemy bilet aglomeracyjny.
przyjazd na stacje Bydgoszcz Główna - 14:29.
Z Dworca PKP
należy wybrać linię 61 (kierunek Wzgórze Wolności, co 15 minut) lub 79 (kierunek Kapuściska, co 12 minut)
wysiąść na przystanku Rondo Kujawskie (zachodnia strona ronda, siódmy przystanek nie licząc początkowego)
po południowej stronie Ronda wsiąść w autobus 64 (kierunek Barwna, co 15 minut) lub 69 (kierunek Błonie, co 10 minut) i jechać do przystanku Inowrocławska – MZK (trzeci przystanek nie licząc początkowego)

Powrót
Impreza kończy się po północy więc jedziemy linią 32 N (odjazd 0:43) na dworzec PKS (przyjazd 0:53) i o godzinie 1:40 autobus do Torunia(2:35 na PKS)* - LINIA OBSŁ. PRZEZ PKS ŁÓDź, PKS KOŁOBRZEG I PKS KOSZALIN więc powrót może kosztować 14 złotych.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu informuje, że od środy 2 kwietnia 2008r. zmianie ulegną lokalizacje przystanków autobusowych:
Przystanek linii autobusowej nr 35 w Lubiczu Dolnym w kierunku Lubicza Górnego zostanie przeniesiony z ulicy Dworcowej na drogę krajową nr 10 (przystanek PKS).
Autobusy linii nr 16 zatrzymywać się będą na nowych przystankach „na żądanie” przy skrzyżowaniu ulic Polnej i Równinnej.

http://portal.mzk.torun.pl/index.php?news_id=2141

Nigdy nie miałem okazji być napadnięty w pociągu, bo póki co nie jeździłem pociągiem sam. Muszę stwierdzić, że dużo bespieczniejsze są autobusy PKS Tam nawet zwykłe, kradzieże zdarzają sie rzadko.

BTW. Napewno pamiętacie tą studentkę z Torunia zabitą w pociągu. Kiedyś jechałem z ojcecm kilka tygodni max. przed tym zdarzeniem z Torunia do Warszawy (Wracałem z nad morza i musiałem mieć przesiadkę w toruniu). Jakiś młody chłopak krzyczał do wsiadających do nocnego pociągu: "Uwaga kradną". To i wydarzenie które się zdarzyło parę tyg. później sprawiło, że nie jeżdże jak nie muszę nocnymi pociągami.

pablo_65, pakuj się w PKS do Konina (bo pociągów to chyba nie ma ) w piątek i ze mną pojedziesz. Jak nie - pakuj się w pociąg i Cię ściągnę w Toruniu lub Bydgoszczy.
I trzecia opcja - w sobotę z Łodzi dojedzie do nas Wasylowa Edytka, po którą z Wasylem polecimy, więc możesz się z nią zabrać pociągiem, ale to dzień krócej się bawić będziesz